Гість [вхід] [реєстрація]
   Бойовий Гопак      Статті     Світлини     Школи     Табори     Бібліотека     Нагороди  
     
Бойовий Гопак Бойовий Гопак Верховний Учитель

Верховний Учитель

Пилат
Володимир Степанович
Верховний Учитель Бойового Гопака,
Засновник стилю Бойовий Гопак

Слава Богам нашим, за те що ведуть нас шляхами Правди, Світла, Добра і Любові і посилають нам Вчителів, щоби ми вірно служили Богові, Україні та народу України.

 

Історія тихо виношує для себе таких цікавих людей, яким потім довіряє розкривати свої таємниці. Коли б здавалося, безповоротно втрачено якусь ланку, котра пов´язує нас із минулим, все таки знаходиться людина, здатна перекинути до нього місток і продовжити давно започаткований процес. Саме такою людиною є Володимир Пилат - Засновник стилю і Верховний Учитель Бойового Гопака.
   
Володимир Степанович Пилат народився у Львові 15 вересня 1955 року. Дід по батьківській лінії Михайло Пилат походить із лицарського роду, який ще з XVI ст. мав свій родовий герб під назвою "Новий". Дід пройшов Першу світову, громадянську і Другу світову війну. Дід Володимира Степановича по матері, Андрій Гідей, за часів панування Австро-Угорщини служив в особистій охороні австрійського цісаря Франца-Йосифа. В селі Завидовичі біля Городка, звідки він родом, завжди була школа, в якій вчили дітей боротися. В нашому народі ніколи не згасала передача знань, яка усно і на практиці переходила від покоління до покоління. Природно, що дід і став першим учителем юного Володимира на шляху лицарського гарту.
   
Вже у 1962 році Володимир почав займатися спортивною гімнастикою, якою займався чотири роки. Ще до приходу в секцію, завдяки постійним тренуванням вдома, був чудово розвинутий фізично, сідав у шпагат і легко підтягувався 10 разів. Після гімнастики перейшов у секцію вільної боротьби, де займався два роки. Кільканадцять разів брав участь у змаганнях і перемагав навіть досвідченіших суперників. 
     
У 1968 році Володимир Пилат почав вивчати кіокушин карате. Подолавши за 9 років шлях від новачка до майстра, у 1977 році він успішно склав іспити на І дан карате і отримав чорний пояс. Це давало молодому майстрові право стати вчителем. Володимир Пилат відкриває власну школу кіокушин карате, паралельно вивчаючи інші стилі - годзю-рю, соне, карате-до (за Фунакоші та Накаямою), а також кік-боксинг. 
     
На початку 80-х років школа сенсея Володимира Пилата перемогла всі школи бойових мистецтв, що існували на той час у Львові та в Україні, і вийшла на загальносоюзний рівень. Успіхи школи були вражаючими. Майже всі двобої Володимир Пилат та його учні вигравали нокаутом. На той час це була єдина школа у Львові, яка постійно практикувала фул-контакт. Саме в цій школі вперше на території колишнього Союзу почали застосовувати жорсткі щитки для рук, ніг, грудей та спини, а також шоломи, що захищають потилицю і маківку голови. В світі бойових мистецтв школу Володимира Пилата називали не інакше, як "школою костоломів". 
     
Разом з тим Володимир Пилат ні на мить не забував свого коріння. Він завжди пишався своїм походженням, тож перспектива присвятити все своє життя прославленню бойового мистецтва і культури далекої і чужої Японії суперечила його поглядам і переконанням. Свій вільний час Володимир Степанович все частіше присвячував ґрунтовному дослідженню бойової спадщини нашого народу. 
     
В 1985 році, коли з´явилася найменша можливість говорити вголос про відродження української культури, він відмовився від блискучих перспектив, що відкривалися перед ним в карате і створив експериментальну школу з дослідження і вивчення бойової культури українського народу. Два роки дослідницької роботи дали позитивний результат і вже з 1987 року, остаточно покинувши карате, Володимир Степанович почав відновлювати і розвивати Бойовий Гопак. Ще у 1989 році Володимир Пилат організував у Львові перший Всеукраїнський з´їзд козацтва, на який зібралися ентузіасти зі всієї України.

У 1990 році з метою легалізації діяльності з відродження українського козацтва та козацьких бойовий мистецтв Володимир Степанович Пилат створив громадську організацію "Фольклорно-спортивна асоціація "Галицька Січ"", на базі якої Бойовий Гопак розвивався протягом наступних семи років. 
     
До числа співзасновників "Галицької Січі" входили Євген Приступа (нині доктор педагогічних наук, професор ЛДІФК), Олесь Нога (нині кандидат наук, українознавець), Марія Шунь (відома поетеса). "Галицька Січ" стала великою творчою лабораторією, в якій відновлювався штучно обірваний чужинцями зв´язок між спортом та культурою, тілесним вишколом та духовністю. 
     
В кінці 80-х - на початку 90-х років Володимир Пилат та його учні активно включаються до процесів національного відродження, беруть дієву участь як у повсякденній роботі, так і в масових заходах, спрямованих на відновлення української державності. 
     
Здобуття Незалежності у 1991 році дає новий поштовх праці Володимира Степановича. Зараз важко навіть просто перелічити всі поїздки Учителя по Україні, організовані ним в різних містах показові виступи, фестивалі, навчальні семінари. В 1991 році вже виходить друком перша книга, яка містить відомості про відроджене бойове мистецтво українців - "Традиції Української Національної Фізичної Культури", (у співавторстві із кандидатом педагогічних наук паном Євгеном Приступою). Трохи згодом, у 1994 р., Володимир Степанович Пилат видав книгу "Бойовий Гопак", яка стала справжнім одкровенням для багатьох тисяч українців. Окрім бойової техніки, що не має аналогів в інших системах, в книзі подано ґрунтовну історичну розвідку про витоки бойової культури українського народу, а також повністю розроблені правила змагань з Бойового Гопака, вимоги на рівні майстерності та світоглядну концепцію сучасного українського лицаря. 
     
Завдяки постійній подвижницькій праці Учителя осередки Бойового Гопака створюються в різних регіонах України. З його подачі та за його сприяння починають відроджуватися і інші стилі національних бойових мистецтв, такі як Спас, Хрест, Собор та інші. В 1997 році рішенням Установчих Зборів Центральної Школи Бойового Гопака Володимиру Степановичу Пилату, як засновнику стилю, присвоєно пожиттєве звання Верховного Учителя Бойового Гопака. На численні прохання учнів, вчителів та прихильників ідеї відродження українського бойового мистецтва в 1999 році Верховний Учитель випускає в світ друге, доповнене видання навчального посібника "Бойовий Гопак". У зв´язку зі зростанням зацікавлення лицарським мистецтвом українців у світі, в серпні 2001 року створено Міжнародну Федерацію Бойового Гопака, Президентом якої також було обрано Володимира Пилата. 
     
На сьогоднішній день Володимир Пилат очолює Правління та Раду Вчителів ЦШБГ, Міжнародну Федерацію Бойового Гопака, йому належать авторські права на стиль національного бойового мистецтва Бойовий Гопак та методику викладання Бойового Гопака. Найважчі роки становлення стилю вже позаду, але попереду - напружена праця для утвердження здобутого, створення Всесвітнього вишкільного центру, поширення лицарської культури на різні сфери життя українців, піднесення Бойового Гопака до Олімпійських вершин.

  

 
  Новини осередку
  Бойовий Гопак
  - Верховний Учитель
  - Про Бойовий Гопак
  - Історія Бойового Гопака
  - Заповіді Воя Гопака
  Звернення до батьків
  Школи осередку
  Гопаківські вірші
  Наші партнери
  Наші контакти
  Законодавство

Книга відгуків
Школи Бойового Гопака:
Міжнародна Федерація Бойового Гопака Центральна школа Бойового Гопака
Школа Бойового Гопака "ХОРС" Школа Бойового Гопака імені Івана Богуна
 Київська Федерація Бойового Гопака Хмельницька федерація Бойового Гопака
Рівненська Федерація Бойового Гопака Волинська Федерація Бойового Гопака
Школа Плоскирів Школа Бойового Гопака ім. І Нечая
Школа Бойового Гопака імені Байди Вишневецького Школа Бойового Гопака імені Івана Богуна
Дніпропетровська обласна федерація Бойового Гопака
Дружні сайти:
Націоналіст Калущини ОУН - УПА
Студентський портал UaStudent.com Кузня Ковосвіт
інформаційний портал Калуського району Крути
Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-видання Газета Вікна м. Калуш
Інформаційний портал Калуша Сайт міста Рогатина
СПД Павлів і Ко. Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
Головна сторінка | Наші контакти | Наші осередки | Карта сайту
© 2008 Осередок Міжнародної Федерації Бойового Гопака
в Івано-Франківській області